89

Ülke

60.000

Metrekare açık alan

25.650

Metrekare kapalı alan

1850

Metrekare mamul depoları

250

İlk 250 Ar-Ge devleri arasında

230

Çalışan

İMAŞ Makine Sanayi A.Ş, Türkiye’nin en önemli sektörlerinde başarılarıyla faaliyet gösteren İttifak Holding bünyesinde, 1989 yılında kurulmuştur.

İmaş, tahıl değirmenciliği sektöründe Milleral, yem değirmenciliği sektöründe Viteral, şerit ve daire testere tezgâhları sektöründe Cuteral ve çelik konstrüksiyon sektöründe Steral markasıyla faaliyet göstermekte olup profesyonel kadrosu ile bu sektörlere değer katmaktadır.

İmaş; stratejisini, müşterilerin değişen ihtiyaçlarına karşılık verebilen doğru ürünleri geliştirmek, üretimde modüler yaklaşım uygulamak ve çok iyi tasarlanan yüksek kalite seviyesindeki ürünler üretmek üzere belirlemiştir. İmaş, ürünlerinin kalitesine, güvenilirliğine ve uzun ömürlü olmasına önem vermektedir.

Milleral; buğday, mısır, çavdar, yulaf, arpa gibi tahılların un ve irmik haline getirilmesinde kullanılan makinelerin ve komple tesislerin anahtar teslimi olarak üretilmesi ve kurulması hizmetini sunan İmaş’ ın 28 yıllık tecrübesini değirmen makineleri ve sistemlerini sektörüne taşıyan markasıdır.

 
Firma Profili
Firma Profili

Viteral; büyükbaş, küçükbaş ve kanatlı hayvan yemi üretmek için kullanılan makinelerin, anahtar teslim tesisler olarak üretilmesi ve kurulması hizmetini yem makineleri sektörüne taşıyan markasıdır.

 

Cuteral; açılı, yarı ve tam otomatik, mafsallı, sütunlu, hızlı kesim ve PLC gibi bir çok modelde testere tezgâhları ile birlikte yüksek hızlı kesim daire testere makinelerini sektörüne taşıyan markasıdır.

 
Firma Profili
Firma Profili

Steral; inşaat sektöründe, endüstriyel yapılar, hizmet binaları, sosyal binalar (otel, AVM, hastane), stadyum ve köprü gibi projelerin anahtar teslim yapımı alanında faaliyet göstermektedir. Proje tasarımı, imalat, inşaat işleri ve montaj gibi alanlarda vizyon sahibi profesyonel kadromuz ile yenilikçi hizmetleri müşterilerimize sunmaktan gurur duyuyoruz.

 

İmaş fabrikamız; 60.000 metrekare açık alan ve 25,650 metrekare kapalı alana sahiptir. Açık alanda 42 arabalık park alanı, 1 km uzunluğunda yürüyüş yolu, basketbol, voleybol sahası ve hava almak için pergolaları bulunmaktadır. 1850 metrekare hazır ve yarı mamul depoları ile fabrika içerisindeki karışıklığa son verilmiştir.

Fabrikamızda Türkiye'de bir ilk olan konsol vinçten 19 adet yerleştirilerek aynı holde, aynı düzlemde, aynı anda 3 adet vinç çalışır hale getirilmiştir. Toplamda 32 adet vinç ile fabrika içerisindeki sevkiyat hızlandırılmıştır.

İş Güvenliği ve işçi sağlığına önem veren İmaş, boyahane, kaynakhane ve marangozhane gibi bölümleri fabrika içerisinde ayrıştırılarak boya, toz, dumanın fabrika içerisine salınması ve kendi içlerinde filtrelenerek solunmasının önüne geçilmiştir. Kaynakhanenin etrafının da kapatılmasıyla fabrika içerisindeki sesin de izole edilmesi sağlanmıştır.

Firma Profili