Üretim

İmaş ürün ve sistemleri global kalite yönetimi prensipleri ile üretilerek Dünya çapında hizmet verdiği 90'a yakın ülkedeki müşterilerine ulaştırılır.iMAŞ üretim tesisleri ISO 9001:2008, CE ve TSEK kalite standartlarına sahip, yüksek malzeme kalitesi ve sektörünün standartlarının ötesinde üretim sistemlerine sahiptir.Tüm üretim süreci ERP sistemiyle yönetilir ve ürün ağacı sistematik bir prosedürle tanımlanır.

 

Akış Kontrolü

Yeni yatırımlarımız ile birlikte 60,000 metrekare büyüklüğündeki yeni fabrikamıza taşınarak İMAŞ’ın zirve yürüyüşünü çok daha ivmeli bir şekilde devam ettirmeyi amaçlıyoruz. 4. Organize Sanayi Bölgesindeki yeni fabrikamızda 42 arabalık park alanı, 1 km uzunluğunda yürüyüş yolu, basketbol, voleybol sahası ve hava almak için pergolaları bulundurmaktadır. Fabrikamızın yerleşimi makine imalat proses ve planlamasına uygun yapılarak beklemeler asgari düzeye indirilmiştir.1850 metrekare hazır ve yarı mamul depoları ile fabrika içerisindeki karışıklığa son verilmiştir.

Fabrikamızda Türkiye'de bir ilk olan konsol vinçten 19 adet yerleştirilerek aynı holde aynı düzlemde aynı anda 3 adet vinç çalışır hale getirilmiştir. Toplamda 32 adet vinç ile kusursuz üretim sistemini destekleyerek fabrika içerisindeki sevkiyatı hızlandırdık.Boyahane, kaynakhane ve marangozhane gibi bölümler fabrika içerisinde ayrıştırılarak boya, toz, dumanın fabrika içerisine salınması ve kendi içlerinde filtrelenerek solunmasının önüne geçilmiştir. Kaynakhanenin etrafının da kapatılmasıyla fabrika içerisindeki sesin izole edilmesi sağlanmıştır. Yenilenen yaş boya hattımızak daha önce fabrikamız bünyesinde olmayan statik boya hattını da ekleyerek iyi olan boya kalitemizi mükemmel hale getirmeyi amaçladık.

Üretim
Üretim

İmaş olarak, ürünlerimizde ve mühendislik yaklaşımlarımızda sürekli geliştirme ve iyileştirme yapmaya devam ediyoruz. 6 kW Fiber lazer yatırımımız ile sac işleme hızımızı 3 katı oranda arttırdık.5 eksen CNC yatırımları ile talaşlı imalatı yeni bir boyut kazandırarak verimliliği yüzde 40'ın üzerinde arttırdık. Marangozhanede CNC Roater ile çok yüksek üretim hızlarına ve kaliteye ulaştık. Yeni kaynak robotu ve kaynak makineleri ile kaynak kaliteleri paralelinde hızlarını da arttırarak her geçen gün daha kaliteli ve verimli ürün ve hizmetler sunma fırsatına sahip oluyoruz.